HIGIĒNA

Despite of regular brushing twice a day, not many people can boast of perfect oral hygiene. It is related with a lack of adequate hygiene skills, i.e. not so many people brushing teeth correctly. In addition, poor oral hygiene, malnutrition, existing caries or signs of it risks and other factors heavily reduce the quality of oral hygiene. This is why regular professional oral hygiene is so important that not only improves oral health but also helps to identify dental tissue disease at the early stages and to prevent complications associated with the course of these diseases.
Neskatoties uz regulāru zobu tīrīšanu 2 reizes dienā, ļoti daudz cilvēku nevar lepoties ar ideālu mutes dobuma higiēnu. Galvenokārt, tās ir saistīts ar higiēnas pietiekamu prasmju trūkumu, resp. ar nemācēšanu pareizi tīrīt zobus. Papildus, mutes dobuma higiēnas kvalitāti pazemina slikti ieradumi, nepareizs uzturs, esošie kariesa dobumi vai to pazīmes un citi faktori. Tāpēc ir tik svarīgi regulāri veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu, kas ne tikai uzlabo mutes dobuma stāvokli, bet arī palīdz identificēt zobu cieto audu slimības sākotnējās stadijās un novērst komplikācijas, kas saistītas ar šo slimību gaitu.

Tas ir pasākumu kopums, ko veic zobārsts vai zobu higiēnists un kura mērķis ir novērst kariesa un periodonta slimību attīstību. Tas ietver zobu aplikuma noņemšanu, izmantojot ultraskaņas vai smilšu strūklas ierīces (Air Flow), un zobu pulēšanu, izmantojot īpašas pulēšanas pastas. Pēc zobu higiēniskās tīrīšanas var veikt remineralizējošu terapiju: uzklāt fluora laku vai fluora saturošu želeju, lai stiprinātu zobu emalju. Tiek veikta arī zobu un kaulu kabatu diagnostika un ārstēšana, CPITN indeksa un higiēnas indeksa noteikšana (Hi). Nepieciešamības gadījumā tiek sniegtas diētas korekcijas un instruktāža. Mūsdienu profesionālā higiēna, izmantojot jaunākos rīkus un tehnoloģijas, ir kariesa, periodontīta un citu mutes dobuma slimību profilakse.
Profesionālo mutes dobuma higiēnu ieteicams veikt 2 reizes gadā.

Regular fluoridation   /   Deep fluoridation
Vienkāršā fluorizācija / Dziļā fluorizācija

Papildus mūsu klīnikā var veikt dziļo fluorizāciju. Šī metode ļauj pasargāt zobus no priekšlaicīgiem zobu bojājumiem. Indikācijas: ja Jums ir paaugstināts zobu jutīgums, kariess balta plankuma stadijā, breketes kas apgrūtina zobu tīrīšanu vai Jūs vēlaties būtiski mazināt kariesa riskus un veikt zobu emaljas stiprināšanu. Veicot procedūru Jūs dabūsiet zobu jūtīguma samazināšanu, sākumstadijas kariesa novēršanu, zobu emalijas aizsardzību brekešu stiprinājuma vietās un kariesa profilaksi. Dziļās fluorizācijas darbība ilgst 1 gadu, pēc tam procedūru var atkārtot.

Padarīt Jūsu smaidu par ideālu palīdzēs zobārstniecības klīnika DENTARIUM, kurā izmanto jaunākās ārstēšanas metodes, lai pārvērstu nelabvelīgu zobu par skaistuma etalonu.

Nītaures iela 3, Rīga, LV-1013, Latvija
+371 20252505 info@dentarium.lv

Pirmdiena – Piektdiena
Sestdiena
Svētdiena

10:00 – 19:00
10:00 – 15:00
Slēgts

Padarīt Jūsu smaidu par ideālu palīdzēs zobārstniecības klīnika DENTARIUM, kurā izmanto jaunākās ārstēšanas metodes, lai pārvērstu nelabvelīgu zobu par skaistuma etalonu.

Nītaures iela 3, Rīga, LV-1013, Latvija
+371 20252505 info@dentarium.lv

Pirmdiena – Piektdiena
10:00 – 19:00

Sestdiena
10:00 – 15:00

Svētdiena
Slēgts